KAKO HRANA UTIČE NA NAŠE RASPOLOŽENJE? Ova nutri psihijatrica deli HIT savete za borbu protiv stresa

Nutricionistkinja sa Harvarda deli savete kako da se izborite sa anksioznošću i budete srećni, jer očito, hrana ima uticaja na naše raspoloženje.

Reč „anksioznost” danas se može često koristiti, ali to je takođe jedan od najčešćih problema mentalnog zdravlja koji utiče na naše živote na štetan način. Najčešća mentalna bolest na svetu, statistike sugerišu da 60 odsto nas doživljava barem blage simptome anksioznosti. Još više nas – 76 posto – je pod stresom. Burne emocije su široko rasprostranjene – pa šta možemo da uradimo povodom toga?

Foto: Pixabay.com

Za dr Umu Najdo, nutricionističkog psihijatra obučenog na Harvardu – čija je knjiga ,,Umiri svoj um hranom” osnažujuće štivo o iskorišćavanju medicinskih moći hrane – neki od odgovora leže u tome kako jedemo. Uz rastuće razumevanje da je toliko toga što jedemo kao populacija ultra-obrađeno i/ili ispunjeno skrivenim šećerima, možda je vreme da se pozabavimo našim životnim stilovima iz holističke perspektive.

Toliko ljudi zanemaruje hranu kao sredstvo za emocionalno dobro osećanje“, kaže dr Najdo za ,,Vog”. „Umesto toga, mnogi razmišljaju o tome u smislu težine ili struka, a ne činjenice da ima pun efekat na telo, i što je još važnije, naš mozak i mentalno blagostanje.

Related articles

NOVI IZGLED STAROG ZDANjA Odobren projekat obnove kuće Mileve Marić Ajnštajn u Rumi

BEOGRAD: Komisija na čelu sa ministarkom Majom Gojković odobrila je projekat obnove porodične kuće naučnice Mileve Marić Anštajn u Rumi, objavilo je danas Ministarstvo kulture. Projekat je podnela opština Ruma na konkursu “Gradovi u fokusu”, a obnovu kuće Marić Anštajn (1875-1948), u susret jubileju 150 godina njenog rođenja, podržaće Ministarstvo kulture, navelo je ministarstvo na […]

ZA 60 DANA ZARADA 18.000 EVRA Traže se dobrovoljci za istraživanje; Ovi uslovi moraju biti zadovoljeni

“Nemački centar za vazduhoplovstvo i svemirska istraživanja” (DLR) traži dobrovoljce koji treba da simuliraju dugotrajno putovanje u stanju bez gravitacije do druge planete, ležeći u krevetu sa spuštenim uzglavljem tokom 60 dana. Istraživači žele da utvrde koje metode mogu sprečiti posledice stanja bez gravitacije od kojih astronauti strahuju, kao što su vrtoglavica i poremećaji koordinacije. […]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *