BERN: Švajcarski istraživači su razvili novi dron za merenje biodiverziteta u šumama, koji može da odgurne prepreke i prođe pored njih, saopštio je danas Švajcarski savezni institut za istraživanje šuma.
Ističe se da je najveća poteškoća to što su grane fleksibilne i izazivaju vibriranje drona.
Navodi se da je u početnim testovima dron bio uspešan i da je odgurivao grane sa i bez lišća i prolazio pored njih.
Istraživači navode da žele da još više poboljšaju karakteristike drona da bi bio u stanju da reaguje na nekoliko prepreka istovremeno.
Istraživači sa Švajcarskog saveznog instituta za istraživanje šuma, saveznog tehnološkog instituta ETH u Cirihu i Univerziteta u Pizi pronašli su rešenje za istraživanje šumskih krošnji u dronu na koji su primenili strukturu tela bubašvaba koja je aerodinamična i sastoji se od materijala niskog trenja, preneo je portal Svisinfo.
Dijabetes tipa 2 je ozbiljna, hronična bolest, koja se razvija kada pankreas ne proizvodi dovoljno insulina ili telo postane otporno na ovaj važan hormon. Insulin ima ključnu ulogu u regulisanju nivoa šećera u krvi, a kada ga nema u dovoljnoj meri, dolazi do nakupljanja glukoze u cirkulaciji, što može ozbiljno ugroziti zdravlje. Na prvi pogled, […]
Život Nikole Tesle, slavnog naučnika isprepleten je velikim otkrićima i misterijama, a jedna od njih je zašto se nikad nije ženio. Kada čovek koji je stekao ime namerno odluči da ostane neženja, svet je prirodno radoznao da sazna koji su ga razlozi naveli na ovaj izbor. Brak je postao prirodna stvar za svakog normalnog muškarca, […]