KINESKI PIKAP NA STRUJU PRODAJE SE ZA SMEŠNU CENU: To nije sve, možete ga naručiti na Alibabi!

Kina ostaje dosledna svom obećanju da će proizvoditi jeftine električne automobile, a odnedavno se na tržištu pojavio model Čangli EV, električni pikap koji košta svega 2.000 dolara.

Da sve bude još interesantnije, Čangli EV se, osim kod proizvođača, može kupiti i na kineskom sajtu za e-trgovinu, Alibaba.com, a uvoz je za sada moguć samo za SAD, javljaju svetski mediji.

Ovaj nesvakidašnji pikap opremljen je olovnim baterijama koje su znatno jeftinije od litijumskih, a oni koji bi da im baterija duže traje i ima veći domet, mogu dodatno platiti za ugradnju litijum-jonske baterije.

Maksimalna brzina koju Čangli može razviti je 45 km/h, a sa jednim punjenjem može preći oko 50 km. Opremljen je kamerama, LED osvetljenjem, rezervnom gumom, a ugradnja klima uređaja je opciona. U cenu je uključen čak i punjač od 110 V, a punjenje baterije traje šest do osam sati.

Kompanija Čangli na istoku Kine, osim električnih automobila, proizvodi još i električne tricikle, rikše, vozila za podizanje kontejnera i druga ekološka vozila, a niska cena i kvalitet izrade obezbedili su im dobru reputaciju na svetskom tržištu, navodi se na sajtu kompanije.

Ali, ako ste pomislili da je vest previše dobra da bi bila istinita, bili ste u pravu.

Čangli EV nije u skladu sa američkim bezbednosnim standardima za motorna vozila, pa otuda nije legalno voziti ga po putevima, piše Techradar. Još uvek nije poznato da li je Čangli u skladu sa bezbednosnim kriterijumima ostalih zemalja, kao ni da li će isporuka u druge krajeve sveta uskoro biti moguća.

Još jedna „caka“ je i cena isporuke, koja košta gotovo koliko i samo vozilo, kao i cena baterije, koja se dodatno plaća.

Majka Tol, autor na portalu Electrec, naručio je Čangli EV preko Alibabe iz puke znatiženje, a u svom blogu piše da je ukupna cena, uključijući troškove putarine i nadogradnje vozila, iznosila 7.000 dolara.

Međutim, uprkos činjenici da Čangli ne može učestvovati u saobraćaju, Tol se ne kaje što ga je kupio. Štaviše, isporučeni auto prevazišao je sva njegova očekivanja, što zbog detalja kao što su električni podizači prozora ili blutut za puštanje muzike i filmova, što zbog kvaliteta izrade. Uprkos tome što nije dozvoljen na putevima, Tol namerava da Čanglija koristi za terensku vožnju, pa će mu se uloženih 7.000 evra i te kako isplatiti.

Related articles

VODOPAD BIGAR – Prirodno blago proglašeno spomenikom kulture za koje malo ko zna

Na obroncima Stare planine, svega pet kilometara od sela Kalna, nalazi se jedan od najlepših prirodnih fenomena Srbije – vodopad Bigar. Sa svojih impresivnih 35 metara visine, Bigar oduševljava posetioce koji se iznova dive njegovim slapovima i nestvarnom okruženju. Vodopad Bigar predstavlja prirodno blago proglašeno spomenikom prirode. Bigar je dobio ime po posebnoj vrsti rupičastog […]

OVO DUGOVANjE PREMA DRŽAVI NIKADA NE ZASTAREVA: Evo koja 4 perioda jedino praštaju

Ako poreski obveznik ne izmiruje svoje obaveze nastale poslovanjem, Poreska uprava će naložiti prinudnu naplatu. Obveznik može tada zatražiti reprogram poreskog duga, ali fiskalne obaveze (porezi i doprinosi) svakako moraju da se plate, jer one proističu iz poslovanja privrednog subjekta. Poreska savetnica Zvezdana Pisarević kaže da ukoliko preduzetnik namerava da prekine sa obavljanjem delatnosti mora Agenciji za privredne registre da podnese i potvrdu […]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *